en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Kurumsal

(0212) 231 31 37IPANEMA'NIN HİKAYESİ


Brezilya’nın Minas Gerais bölgesinin kalbinde bulunan Ipanema çiftliği, kahve yetiştiriciliğinin tohumdan fincana kadar olan sürecinde uzmanlaşmıştır.

 

Çiftlik tüm eforunu, geleneksel ve modern teknikleri birarada kullanarak en kaliteli kahveyi üretme ve bu sayede diğer firmalardan ayrılmaya odaklamıştır.


Ipanema’nın kaliteye olan duyarlılığı, çiftliğin doğal yaşamın korunması ve sosyal sorumluluk bilinci konularıyla da bağlantılı olarak, onun, Raiforest Alliance (Yağmur Ormanları Birliği) ve UTZ sertifikalarına sahip dünya çapında bilinilirliği olan öncü bir firma olmasınından da anlaşılmaktadır.


Ödüllü IPANEMA ESPRESSO markası, özel dizayn edilmiş tarlalarda yetiştirilen  %100 Arabica çekirdeklerinden hazırlanmaktadır. Çok hafif bir kavurma işlemi sonucunda Ipanema kahvesi tatlı ve hafif bir lezzete sahip olup, acılık hissi vermeyen gövde dokusu ile hem espresso hem de sütlü kahve çeşitlerinde kullanılmak için mükemmel bir seçimdir.


Ayrıca çekirdekten fincana tüm sürecinin takip edilebilmesi de Ipanema tüketicilerinin gerçekten orjinal bir ürün içtiklerinden emin olmalarını sağlamaktadır.

{$blog_Body}

IPANEMA ESPRESSO'DAN HABERLER

 

IPANEMA ESPRESSO 
Instagram sayfamızı takip ederek Ipanema Espresso'dan ilk sizin haberiniz olsun.Instagram : @ipanemaespresso

Halide Edip Adıvar Mahallesi, Kutlubey Sk. No:57/A

Şişli/İstanbul


(0212) 231 31 37


info@ipanematr.com

Bizi buradan takip edin

...


©2019. Ipanema Espresso Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.


Çalışma Saatlerimiz


Pazartesi - Cuma
09:00 - 18:00


 
5866

Otantik ilham

1969 yılında, üç arkadaş Brezilya’daki kahve endüstrisini değiştirecek olan ortak bir görüşü paylaştılar. Kaliteli şaraphanelerden ilham alarak ve yüksek kalitedeki kahvelerin üretimini, çevrede kapladığı alanın en küçük detayı ile birlikte kafalarında canlandırarak, 40 yıl sonra bile dünyaca ünlü önemli ve yenilikçi kahve firmalarından biri olacak olan IpanemaCoffees’i kurdular.


Ayrıca, bugün IPANEMA Çiftliğinin dünya çapında yıllık kahve üretiminde 28. sırada yer aldığı söylenebilir.


Katı bir seçicilik

Her yıl 7.000 tondan fazla %100 Arap kahvesinin üretildiği, 850 metreden 1.350 metreye kadar olan bir yükseklikte, 5.500 hektarlık alana yayılmış olan 12 milyon kahve ağacının bulunduğu alana ev sahipliği yapan bu kahveler; tartışılmaz üstün tadı ve karakteristik aroması, düşük kafein içeriği, çok talep alan gelişim şartları ve dolayısıyla diğer tür kahvelere önemli ölçüde kıyasla daha yüksek stok fiyatı ile ünlüdür.


 Üstlerdeki kahve çekirdeklerinden, sadece en iyileri IPANEMA ESPRESSO üretimi için dikkatlice seçilir, bu çekirdekler Rainforest Alliance* şirketine göre en iyi Brezilya kahvesi ve dünya çapındaki dört Özel Kahvelerden(Specialty Cofeess) biri olarak kabul edilmektedir.


*The Rainforest AllianceAnnualCuppingContest 2010 (SCAA Exhibition, Anaheim - USA)Doğal bir narinlik


IPANEMA ESPRESSO, tohum üretiminin ilk aşamalarından itibaren son aşamaya; kahve hazırlama aşamasına kadar olan süre içerisinde, özgün bir kalite belgelendirme süreci yürütür. IPANEMA Çiftliği, tüm üretim aşamalarının ayrıntılı takibi, sürekli kontrol ve kalite standartlarına tam uygunluk ve uzmanlığı ile birlikte kahvenin tat üstünlüğünü garanti eder, çevreye olan saygısı ve yerel topluluklara yaptığı sosyal yardımlar ile gurur duyar.


Çevreye duyarlılık


Uygulamalı çevre koruma ve biyo-çeşitliliğe olan saygısı karşısında, IPANEMA Çiftliğinin «Impact Reduction» programı, sürekli yenilikçi geri dönüşüm teknikleri uygulamaktadır. Kahve atıklarının tekrar kullanımı ve kabuğun suni gübre olarak kullanılması da dâhil olmak üzere, yenilenebilen enerji kaynağı olarak kullanılması için okaliptüs işlemesini hedef almıştır.


Geleneksel uygulamalara oranla %90’a indirilmiş su israfı ve kapsamlı yeniden ağaçlandırma programı için yıllık 50.000 tohum ekim çalışmalarının yanı sıra, bilindiği gibi; lider firmalardan olan Speciality Coffee Association of Europe firması da IPANEMA Çiftliğini “Dünyada ayırt edici üretici“ olarak tanır.


SpecialityCoffeeAssociation of Europe 2009 (SCAE Awards)


Sosyal sorumluluk

Günümüzde tüketiciler tükettikleri ürünlerin lezzeti kadar, üreticilerin sosyal sorumluluklarını yerine getirdikleri bilgisiyle de tükettikleri ürünlerden daha çok keyif alırlar. Bu sebeple IPANEMA Çiftliği, sürekli olarak kendini çevresel ve sosyal faaliyetlerle uyumlu, tasarıma, gelişmeye ve daha gelişmiş programlar uygulamaya adamıştır.Hasat süresince 1.500 kişiye istihdam sağlayan çiftlik, diğerlerinin aksine, işlettiği bölgedeki halka bedava konaklama, yiyecek ve eğitim imkânı sunma önceliğini üstlenmiştir.
Rainforest Alliance


Rainforest Alliance Sertifikasını alan dünyadaki ilk kahve çiftlikleri arasında yer alan Ipanema Çiftliği, takip ettiği ekinlerin üretimi ve koruması ve doğal ortama olan saygısını teminat olarak göstermektedir.


UTZ


2002 yılında; çiftlik, Brezilya’nın bir numaralı çiftliği haline geldi, uluslararası kar amacı gütmeyen belgelendirme kuruluşu olan UTZ tarafından,  ziraat uygulamalarına, verimliliğe ve kahve üretim süreçlerine olan önemini vurgulayarak,“yaratıcı kültürler” adı ile sertifikalandırıldı.IpanemaEspresso’nun Özelliği


Yumuşak tadı ve dengeli şekli ile IpanemaEspresso, düşük asitlik oranı, zengin aroması ve ağızda kalan tatlı portakal ve bal tatlarıyla, günlükbasit dakikalarınızı benzersiz,eğlenceli bir kahve deneyimine dönüştürür. Ipanema çiftliğinin %100 Arap çekirdeklerinin gerçek değerine fincanınızdaki basit bir deneme ile ikna olacaksınız!


Sertifikalar & Ödüller

 

(0212) 231 31 37